Земјата се трансформира во Марс во оваа неверојатна пустина

На почетокот на февруари, двајца пријатели, Патрик Биегански и Керол Ниенартовиц, пристигнале во Јордан. Нивната цел била да направат необично фото-патување, па затоа решиле да поминат 5 дена и 3 ноќи во пустината Вади Рум со сопствен шатор, вода и храна во нивните ранци. Во текот на нивното патување, тие поминале скоро 60 километри носејќи опрема од 30 килограми во еден од ранците, притоа посетувајќи ги најубавите места во Вади Рум. Погледнете само како се менуваат боите на пустината, претворајќи ја оваа локација во место што повеќе наликува на Марс одошто на Земјата.

Продолжува на другата страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар