опасно | Кафе пауза

Никој не ја почитува забраната: Опасна туристичка атракција која одзема животи

Годишно има многу туристи кои ги посетуваат морските пештери и се фасцинираат од боите, уживаат во зајдисонцето, а храбрите ги забораваат сите забрани и скокаат во синото море од висина околу 10 метри.

11 работи што не се толку опасни колку што мислите

Светот може да биде прилично опасен, но статистичките податоци ќе ви откријат дека има еден куп работи што се многу побезбедни отколку што мислевте.

16 „опасни“ тетоважи чие значење веројатно не сте го знаеле

Веројатно сте видете многу од тетоважите во продолжение, а сега ќе го откриете и нивното сокриено значење.

16 луди скали што можат да исплашат секого

Некои се направени од камен или дрво, некои имаат држачи, но едно нешто им е заедничко на сите – височината и опасноста што ги кријат ќе го исплашат секој.

Возењето мотори е поопасно одошто мислите!

Постојат некои работи од кои шлемовите не можат да ги спасат мотоциклистите.

11-те најопасни туристички дестинации

Ако сакате вашиот одмор да биде малку опасен, овие места се само за вас.

17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

Можете ли да замислите вашите деца да играат со вакви играчки?

Чувајте се: Ова е најопасниот знак во Зодијакот!

Родените во овој хороскопски знак, иако изгледаат мирољубиво, кога се бесни подобро да се тргнете на страна од нив.

Стегање во корсети за совршено тело: Дали е ова најопасниот тренд на денешницата?

Од ден на ден, сè повеќе млади жени се обидуваат да постигнат екстремни пропорции на телото носејќи тесни корсети.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

Зошто е опасен позеленетиот дел од компирот?

Тој дел од него е опасен по здравјето и не е пожелно да го јадете.

Работи кои никогаш не треба да ги ставате во микробранова

Постојат низа јадења, садови и амбалажи кои никако не смеете да ги загревате во микробранова. Некои се штетни по здравјето, додека пак други може да го расипат самиот уред, па дури и да предизвикаат пожар.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

10 најопасни затворски банди во светот

Кога сторителите на тешки кривични дела влегуваат во затворот знаат дека таму ќе останат многу долго време, почнуваат да се адаптираат на новата средина и не ги интересира ресоцијализацијата.
12