27 септември 2018 | Кафе пауза

Прочуениот индиски духовен водач Ошо тврди дека „F*ck“ e најубавиот збор во англискиот јазик

Еден од најинтересните зборови во англискиот јазик е зборот „f*uck“. Тоа е навистина еден магичен збор: само слушајќи го неговиот звук тој опишува болка, задоволство, омраза и љубов.

5 тренди есенски парчиња облека што веќе го преплавија Инстаграм

Кога станува збор за мода, особено за најновите трендови, ништо не може да го надмине Инстаграм.

7 знаци кои покажуваат дека би требало да се венчате во партнерот

Доколку се двоумите, овие нешта покажуваат дали вашата врска е доволно добра и дали би требало да се венчате со партнерот.

3 лекции од „Прирачникот за живеење“ на легендарниот стоик Епиктет

„Прирачник за живеење“ на стоичкиот филозоф Епиктет се смета за една од најголемите стоички класици.

ТВ серија: Манијак (Maniac)

Овен и Ани стануваат дел од мисетиозно фармацевтско истражување за справување со емоционални проблеми што ќе тргне наопаку

25 причини зошто треба да се смеете почесто

Ако ви е потребна причина да се смеете почесто, во продолжение ќе најдете дури 25.

7 тешки животни вистини што треба да ги прифатите за да бидете навистина силни

Постојат некои реалности со кои мора да се соочите, без разлика колку тешко ви изгледа тоа.

16 луди скали што можат да исплашат секого

Некои се направени од камен или дрво, некои имаат држачи, но едно нешто им е заедничко на сите – височината и опасноста што ги кријат ќе го исплашат секој.

Што кажува хороскопскиот знак на вашата сродна душа за вас?

Според астрологијата постои причина зошто сте одбрале личност токму со тој знак, а во продолжение откријте ја вашата.

15 слатки пораки кои можете да ги пратите ако сѐ уште не сте спремни да кажете „Те сакам“

Сѐ што ви е потребно е малку креативност и правилно селектирани емотикони, за да го споделите срцето со личноста којашто ви го растреперува срцето.

Доаѓа сезоната на грипот: Што сè треба да знаете?

Бидејќи доаѓа уште една сезона на грипот, не е чудно што родителите и децата се подготвуваат за најлошото. Па, погледнете како да останете здрави оваа сезона.

Нови парфеми AVON Luminata и SEGNO: блескава харизма и нова енергија за Неа и Него

Првите денови од есента се во знакот на двата мирисни новитети од AVON, креирани во соработка со светски познати парфимеристи.
Датум: 27 сеп 2018
, Автор: