Мал стан во Њујорк кој се преобразува во многу соби

Живеењето во Њујорк може да биде многу тешко доколку не можете да си дозволите поголем простор за вашиот дом. Грем Хил, претприемач и основач на веб-сајтот Treehugger, го направил ова фантастично мало станче, во кое сè е смислено да функционира перфектно.

Мал стан во Њујорк кој се преобразува во голем број собиПросторот е мултифункционален и може да се преобрази во работна соба, гостинска соба, домашно кино, спална соба, огромна трпезарија и во што ли уште не. За дизајнирањето на овој стан, стигнале голем број идеи од целиот свет, а тој ги имплементирал најдобрите.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар