08 април 2019 | Кафе пауза

Карактеристика што покажува дека вашето дете најверојатно ќе биде богата личност

Едно европско истражување открило дека децата кои имаат чести изливи на бес, имаат поголеми шанси да станат богати.

3 промени што на жените ќе им ги отворат вратите кон успехот

Кога ќе се земе предвид дека живееме во доба на женска еманципација, сосема нормално е жените да сакаат и да се обидуваат да станат успешни во она што го работат.

Како да станете отпорни на стресот и да ги зачувате вашите мир и здравје?

Наместо да им дозволите на овие ситуации да владеат со вас и да ве полудат, постојат неколку стратегии со кои ќе реагирате на стресот без негативни последици.

Намирници со кои можете да го победите дијабетесот

Постојат неколку намирници кои ќе ви помогнат да го намалите ризикот од оваа хронична болест или да ја држите под контрола доколку веќе ја имате.

4 проблеми со кои се соочуваат луѓето кои пораснале без љубов

Емоционалните рани остануваат и можат да имаат влијание врз целиот ваш живот.

5 причини зошто пцуењето ве прави посилни, посекси и поуспешни

Како и за многу нешта кои со децении биле табу, почнуваме да го менуваме и нашиот став кон пцуењето.

Прошетка низ светот со инстаграмџиката Сандра Кирков

Запознајте ја Сандра Кирков, чија работа е да патува низ светот.

Неверојатна модерна книжарница во Кина

Кинескиот град Ксиан станува центар на архитектурата и дизајнот со помош на дизајнерот Томоко Икегаи.

16 „опасни“ тетоважи чие значење веројатно не сте го знаеле

Веројатно сте видете многу од тетоважите во продолжение, а сега ќе го откриете и нивното сокриено значење.

Кошмарот што го имате најчесто според вашиот хороскопски знак

Кошмарот е на некој начин манифестација на стравовите или анксиозноста што ги имате.

9 одлични здравствени придобивки од имањето внуци

Имањето деца е можеби искуството што најмногу го менува животот, но многу баби и дедовци тврдат дека имањето внуци е уште подобро.

Кажете им збогум на малите гради: Имајте природно два броја поголема корпа

Тешко наоѓате градник со толку мали корпи? Во костим за капење сте како даска? Секогаш носите неудобни пуш ап градници? Размислувате за вградување силикони? Имаме одлични вести за вас!
Датум: 08 апр 2019
, Автор: