17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

Можете ли да замислите вашите деца да играат со вакви играчки? Сигурни сме дека за вас тоа би било целосно неприфатливо. Но, изгледа луѓето не размислувале секогаш на овој начин, па затоа и овие играчки не само што биле создадени, туку и широко распространети низ светот.

1. Тегови за деца, 1945 година

(1) 17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

2. Автомобил на педали со пепелара, 1959 година

(2) 17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

3. Алатки за тренирање на вештината „јадење оган“, 1955 година

(3) 17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

4. Оружје за заштита од авионски напади опремено со вистински проектили, 1942 година

(4) 17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

5. Автомобили за деца што се возат на бензин, 1930 година

(5) 17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

6. Кафез за играње на прозорец, 1934 година

(6) 17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

7. Сет за создавање атомска енергија опремен со вистински примерок од ураниум, 1950 година

(7) 17 опасни детски играчки што за среќа останале во минатото

Преминете на следната страница за останатите слики…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар