Погледнете како изгледа ледениот град во Москва

Ледени куќи, бродови и други скулптури направени од мраз, се дел од несекојдневната уметничка галерија поставена во паркот Сокољники во Москва, симболично наречена „Град од мраз“.

Зимско пливање во ледени дупки во Финска

Се верува дека е многу здраво, а во регионот Лапланд, луѓето го започнуваат денот со кусо џбурнување во студената вода, веднаш после нивната утринска сауна. Би се осмелиле? :)

Кујнски прибор со кој многу ќе се забавувате

Кое дете не би се израдувало доколку за појадок му испржите јајца во форма на був?

Како да имате секс кога е многу жешко?

Кога е многу жешко и константно се лепиме од пот, обично не сакаме ни да се помрднеме, а не пак да се нафатиме на возбудлива физичка активност припиени до друго, подеднакво лепливо тело.
Датум: 17 јул 2013
, Автор:

Фантастично кафе со путер од кикирики

Вкус на силно ледено кафе со фантастична нота на путер од кикирики
Датум: 11 јул 2013
, Автор:

Ледени коцки кафе потопени во млеко

Необичен начин на пиење кафе за екстра разладување...

Уникатни садови од мраз за незаборавни забави и свечености

Јелица Живковска е жена-иноватор од Македонија која создава уметност за практична употреба, со ограничен рок на траење, но во уникатна форма и со неповторлив дизајн.
Датум: 26 јун 2013
, Автор:

Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз

Уште едно изненадување за љубителите на Кока-кола...
Датум: 24 јун 2013
, Автор:

4 верзии на лимонадата

Испробајте го овие четири верзии на лимонадата кои добро ќе ви дојдат за освежување во летните денови.

На здравје лето!

Рецепт за совршено лето: латино журки – добри киги – кафе со мраз – плажа – мирис на масло за сончање...
Датум: 23 јун 2013
, Автор:

Како да направите инстант мраз?

Креаторот на ова видео Грант Томас ќе ви презентира 4 начини, со кои ќе можете да го направите овој многу кул трик.

Што ќе се случи доколку ја оставите чешмата пуштена цела зима?

Вен Хсју од Кина ја оставил пуштена чешмата цела зима, за да се осигури дека неговите неизолирани цевки нема да замрзнат од студот, а тоа резултирало со...