Како да направите инстант мраз?

Во ова видео ќе имате прилика да дознаете како да направите инстант мраз, само со помош на многу студена вода. Креаторот на ова видео Грант Томас ќе ви презентира 4 начини, со кои ќе можете да го направите овој многу кул трик.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар