мраз | Кафе пауза - Part 2

Прекрасни букети од цвеќиња замрзнати во коцки мраз

Неверојатна уметност која ни го покажува животот на цвеќињата во малку поинакво светло...

Мали зимски совети кои можат да ви го спасат животот: Еве како треба да возите по снег и мраз

Кога снегот ќе го зафати регионот, без зимска опрема не треба да помислите да тргнете на пат. Ова се неколку важни препораки за возење по снежно време и подмрзнати патишта.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

5 спасителни трикови за сигурно одење по мраз

Одењето по мраз не е лесно за никого, но со помош на некои правила и трикови, сепак можете да ги намалите шансите за паѓање. Паѓањето на мраз може да резултира со повреди во грбот, скршеници, па и потрес на мозокот...
Датум: 30 дек 2014
, Автор:

10 дена екстремни временски услови во Словенија резултирале со пејзажи како од бајките

Словенскиот фотограф Марко Корошец бил доволно храбар да се искачи на планината Јаворник во Словенија по 10-дневното беснеење на снежната бура на почетокот на декември.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

6 коктели со вотка кои мора да ги пробате за празниците

Дали сте љубители на руската ракија? Ова се 6 идеи за коктели со вотка за забавите на претстојните празници.
Датум: 20 дек 2014
, Автор:

Прекрасни снежни формации кои изгледаат како уметнички дела

Погледнете дел од најневеројатната ледена уметност која некогаш сте ја виделе.

Водич за ладно кафе низ светот

Доколку сакате да дознаете нешто повеќе за приготвувањето ладно кафе низ светот, продолжете со читање. Сигурно ќе запомните некој интересен факт кој ќе го споделите со своите пријатели.
Датум: 21 јул 2014
, Автор:

Коцка мраз за убаво лице по рецепт на Мерлин Монро

Најсексапилната дива на сите времиња, Мерлин Монро, секое утро го поминувала лицето со коцка мраз. Ако таа го правела ова, зошто да ги занемариме нејзините совети и не би го пробале овој третман и самите?
Датум: 06 јул 2014
, Автор:

Како да се ослободите од забоболката за 5 минути?

Забоболката е една од најнепријатните, најсилните и најподлите болки. Но, со помош на овој трик, забот ќе престане да ве боли, барем привремено додека да одите на забар.
Датум: 27 јун 2014
, Автор:

Јулија Липницкаја: Неверојатен 15-годишен талент во областа на уметничкото лизгање

Неверојатно е колку грациозно изгледа секое нејзино движење и со каква леснотија ги прави скоковите и пируетите...

Погледнете како изгледа Чикаго под мраз

Во вторникот во Чикаго беа измерени рекордно ниски температури од дури 31 степен под нулата. Погледнете како изгледаше овој град под мраз, преку следниве фотографии.

Магичниот фестивал на снегот и мразот во кинескиот град Харбин

На 30-тиот фестивал на снегот и мразот во Харбин работеле 10.000 работници, а ледените креации се распространуваат на површина од 600.000 метри квадратни.
Датум: 06 јан 2014
, Автор: