Кафе за 60 секунди

Брзо, лесно и ладно кафе кое ќе ве расони наутро и ќе ве размрда попладне, а ќе ви одземе само 60 секунди за подготовка.

Калуа еспресо мартини (Kahlua Espresso Martini)

Интересен и несекојдневен пијалак за љубителите на кафе...
Датум: 09 окт 2010
, Автор:

Шејк од кафе (Coffee shake)

Лесен за подготовка, уште полесен за пиење
Датум: 01 окт 2010
, Автор:

Капучино во мраз (Cappuccino on ice)

Вкусно, привлечно и неодоливо
Датум: 18 сеп 2010
, Автор:

Како да си приготвите виетнамско ледено кафе?

Погледнете го видео-записот и дознајте како за 5 минути да направите Виетнамско ледено кафе, за вистинско освежување.
Датум: 15 сеп 2010
, Автор:

Кафе за восхит (Coffee Delight)

Летно кафе кое ќе ве освежи и исполни со позитивна енергија
Датум: 14 сеп 2010
, Автор:

Ледени кафе снегулки (Iced Coffee Slush)

Леден вкус на кафе кој нема да ве остави рамнодушни
Датум: 08 сеп 2010
, Автор:

Ледено лате од карамела (Iced Caramel Latte)

Деликатесен кафе пијалак кој ќе ве освежи и расположи во секој дел од денот
Датум: 06 сеп 2010
, Автор:

Лесно ледено кафе (Easy Iced Coffee)

Одлично кафе за уживање во летните горештини
Датум: 25 авг 2010
, Автор: