Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз

Уште едно изненадување на Кока-кола за оваа летна сезона. Овој пат компанијата лансираше еко-пријателски шишиња направени од мраз. Обвиткани се со стандардната етикета чија цел е да ги заштити вашите раце, но и шишето од нечистотија и пребрзо топење.(1) Иновативни шишиња Кока-кола направени од мразОвие освежувачки шишиња од мраз се дизајнирани од страна на „Ogilvy & Mather“, а промовирани се на плажа во Картагена, Колумбија. Позитивна страна на овој Кока-кола производ е и тоа што нема потреба од негово рециклирање. 😉(2) Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз(3) Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз (4) Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз (5) Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз (6) Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз (7) Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар