На пикник во Париз

Пикникот е едно од најавтентичните искуства кои можат да се доживеат во Париз. Без оглед на тоа дали буџетот ви дозволува да уживате во убавите ресторани во овој град или не, тоа е нешто кое не треба да го прескокнете штом престојувате таму.

На пикник во Париз

Јадењето на отворено е пракса која е карактеристична и за парижаните и за туристите. Почнувајќи од прекрасно средените градини, преку парковите, кејот на Сена, мостовите, зеленилото околу Ајфеловата кула или Лувр, градот изобилува со локации каде што можете да седнете и бавно да уживате во храната.

На пикник во Париз На пикник во Париз

Купете тазе багет од пекара, сирење од продавници кои се специјализирани за тоа, малку овошје и зеленчук и шише вино. Само толку е доволно за автентичен француски оброк, кој истовремено нема многу да го испразни вашиот џеб.

На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во Париз На пикник во ПаризНа пикник во Париз

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар