Фантастично кафе со путер од кикирики

Вкус на силно ледено кафе со фантастична нота на путер од кикирикиФантастично кафе со путер од кикирикиПотребни состојки:

  • 240 мл изладено инстант кафе
  • 2 лажици мазен путер од кикирики
  • 2 лажици слатко кондензирано млеко
  • Многу мраз

Начин на подготовка: Ставете ги сите состојки во блендер и миксирајте додека не добиете мазна смеса. Сипете во голема чаша и уживајте! По желба, додадете шлаг на врвот.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. In Love Reply

    Neznam sto mi tekna kafevo da go napravam ama preubavo ispadna,se iznenadiv pozitivno.

Остави коментар