6 начини да ги претворите старите маички во модни додатоци што ќе ги носите

Маичките се дел од сечиј гардеробер. Удобни се, одговараат со речиси секоја облека и никогаш не излегуваат од мода.

Луксузни очила, ретро чанта и бели патики: Кои се омилените аксесоари на Кендал Џенер?

Покрај одличната облека, Кендал сака да носи впечатливи и модерни аксесоари, а денес токму тие го привлекоа нашето внимание.

Како да изберете совршени модни додатоци според обликот на телото?

Шлагот на целата модна комбинација е добриот моден детаљ или аксесоар кој ќе го изберете заедно со неа.

Спој на елеганција и бунтовност: Рок културата во Скопје во комбинација со префинети модни додатоци

И оваа есен чокерите се повторно во мода, но овој пат во комбинација со парчиња облека карактеристични за рок стилот.

Претворете се во сирена со овие круни од вистински школки кои станаа апсолутна Интернет сензација

Совршени модни додатоци кои ќе направат да се чувствувате како сирена каде и да одите.

Тајната на добриот стил: Модни совети од смелите Њујорчанки

За љубителите на модата, Њујорк е буквално рај на земјата.

10 модни додатоци што мора да ги имате за сезоната есен/зима 2016

Кралиците на уличниот изглед најдобро знаат колку свежина, елеганција, убавина и оригиналност може да внесат внимателно избраните додатоци во модната комбинација.

10 парчиња облека кои ќе можете да ги носите и следната зима

Спојте го совршениот стил и удобноста со безвремени парчиња облека кои ќе можете да ги носите и следната зима.
Датум: 19 јан 2016

10 нешта без кои мажите со стил не можат да ја замислат зимата

Кој вели дека треба да ви биде ладно за да бидете во тренд?
Датум: 12 јан 2016

Нова сезона – нови трендови за коса!

Слободно експериментирајте!

6 аксесоари кои секоја дама мора да ги има

За оние девојки кои сакаат класични модели, издвоивме неколку модни додатоци кои треба да се најдат во нивната колекција.

Ефективна модна формула за склопување совршени модни комбинации

Пронајдовме формула која е во склоп со модните трендови, не одзема многу време и одговара на сите прилики. Што повеќе би сакале!?