11 декември 2018 | Кафе пауза

Цел живот погрешно ги ставате сијаличките на елката: Погледнете како да не се заплеткаат

Веројатно како и сите други, и вие ги замотувате сијаличките околу новогодишната елка. Но, тоа е погрешно.
Датум: 11 дек 2018
, Автор:

Како во текот на зимата да комбинирате плетена облека со накит?

Погледнете како да го зачините топлиот зимски изглед со накит за да постигнете уникатен стајлинг и специфичен ефект.
Датум: 11 дек 2018
, Автор:

Научниците откриваат: Кога треба да се загрижите дека немате доволно секс во врската?

Никогаш не гледајте ги туѓите примери, бидејќи врските се индивидуални. Тоа што за некому е можеби најдоброто решение, за вас може да биде чекорот што ќе води до крај на врската.

9 важни нешта што мора да ги знаете ако имате Лав во вашиот живот

Лавот е еден од најсложените и најкомплицираните знакови во Зодијакот, особено кога станува збор за меѓучовечките односи.

Уметник дизајнирал кула што го претвора загадувањето во дијаманти

Иако голем дел од изумите ни го подобриле животот, не значи дека од нив нема несакани ефекти.

Изумите на НАСА што ни го променија животот

Благодарение на овие изуми се појавиле цели индустрии, а предметите што ги користите секојдневно се резултат на тоа.

10 чудни и мистериозни факти за боите

Најверојатно ретко размислувате за постоењето на боите, но и тие си имаат свои мистерии.

Мајка го документирала растењето на син ѝ цели 17 години, а резултатот ќе ве воодушеви

Денес нејзиниот син има 18 години и е горд што пораснал со уметноста на мајка му.

Научниците отфрлиле едно од најважните астрономски откритија бидејќи било направено од страна на жена

Долго време, многу научници грешеле во врска со составот на сонцето сè додека една 25-годишна студентка не напишала неверојатна докторска теза.

Психолог советува: Како да се разберете себеси и другите еднаш засекогаш?

Антон Шутов го користи неговиот Твитер профил за да сподели многу важни нешта што ги научил во текот на неговата кариера.

Кои се најдобрите готвачи во Зодијакот?

Добриот готвач е личност која не само што ги знае најдобрите комбинации на храна, туку знае и како да експериментира и да презема ризици.
12