30 парчиња облека што треба да ги има секоја жена над 30 години

30 парчиња облека што треба да ги има секоја жена над 30 години

Влегувањето во триесеттите години носи одредена доза сериозност, општа, но и модна. Кога ќе се заситите од младешките модни каприци, ќе сакате да имате парчиња облека што ќе ви служат во секоја пригода. Списанието „Вог“ состави список на облека и додатоци што би требало да ги имате во плакарот по 30-тата година од животот.

1. Класичен мантил за дожд

 

View this post on Instagram

 

A post shared by hara sayaka (@sayakahara_willfully)

2. Удобни црни чизми

 

View this post on Instagram

 

A post shared by chantal (@chantal.pe)

3. Добро скроени панталони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blake Lively (@blakelively)

4. Голема деловна чанта

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Milojkovic (@milicacici)

5. Блејзер

6. Бела кошула

7. Коктел-фустан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barirah 👸 (@barirahmaddi)

8. Чантата што ја сакате подолго време

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agata (style&smile) (@verycranberry)

9. Добри патни торби

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cláudia Pereira (@claudiaa.pereira)

10. Црни салонки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sheryl Luke (@walkinwonderland)

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар