14 ноември 2020 | Кафе пауза

30 парчиња облека што треба да ги има секоја жена над 30 години

Списанието „Вог“ состави список со облека и додатоци што би требало да ги имате во плакарот по 30-тата година од животот.

Здрава кремаста супа од 4 состојки што ќе ја обожавате

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се само четири состојки и неколку зачини.

6 хороскопски знаци за кои слабеењето е невозможна мисија

Помеѓу диетата и прејадувањето, тие секогаш ја избираат втората опција и затоа цел живот се борат со вишокот килограми.