5 модни додатоци во кои се исплати да вложите оваа пролет

5 модни додатоци во кои се исплати да вложите оваа пролет

Секоја сезона носи нова листа со модни трендови кои едноставно не можат сите да ги следат од финансиски аспект. Но, во поголемиот дел од тие трендови воопшто не се ни исплати да се вложи затоа што мал дел остануваат на врвот подолго од една сезона. Токму затоа и ја составивме оваа листа од 5 модни додатоци во кои се исплати да вложите оваа пролет, бидејќи експертите веруваат дека тие уште долго ќе бидат на врвот.

1. Свилена марама

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michèle Krüsi (@thefashionfraction) on

Врзете ја околу вратот, на главата, за ременот од торбата, околу струкот… можностите се бескрајни, а во секој случај марамата целосно ќе го трансформира вашиот стил.

2. Очила за сонце

Очилата за сонце се класика, но ако сакате малку да ги „зачините“ нештата, одберете ги оние што се инспирирани од формата на мачките.

3. Бисери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sivan Ayla (@sivanayla) on

Според модните експерти, бисерите никогаш нема да излезат од мода. Тие се лесни за комбинирање, секогаш во чекор со трендовите и изгледаат неверојатно на секоја жена.

4. Округли златни обетки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

Не мора да бидат од вистинско злато за да го постигнете посакуваниот ефект. Округлите обетки со причина не излегуваат од мода, и затоа вреди да се вложи во нив.

5. Ремен со копчиња

Ако можете да си дозволите, одберете модел со лого на бренд. Но, истиот ефект ќе го постигнете и со друг вид впечатливи детали на него.

Погледнете ги и овие 20 модни комбинации што ќе ги гледаме овој април.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар