Девојки, летото е на прагот! Дали сте подготвени за совршено мазна кожа?

Иако можеби надворешните температури не ни дозволуваат целосно да се ослободиме од слоевитата облека, повисоките температури на пролетта ни дозволуваат под сакото, блузата или наметката да облечеме блуза со куси ракави. За секој случај, нели! 🙂

Набрзо ќе дојде време да уживаме во полесната облека, куси ракави, пантолони, здолништа… А, и летото е на прагот! Доаѓа времето кога ќе можеме кожата да ја покажеме во своето најубаво светло, но за тоа да го направиме, најпрво таа мора да биде мазна и нежна.

Девојки, летото е на прагот! Дали сте подготвени за совршено мазна кожа со Philips Lumea?Па така, периодов почнуваат зачестените третмани за отстранување на несаканите влакна, а со тоа и добро познатите фрази „Немам што да облечам“, „нема шанси да облечам фустанче, не сум издепилирана“, „кај најде да одиме баш овој викенд, не сум средена“ и слично.

За среќа, за сè има решение! Со цел да им ги минимизира ваквите грижи на девојките низ целиот свет, Philips разви уред со кој девојките и жените целосно ќе можат да уживаат во слободата на мазната кожа која трае и до 6 месеци.

Во соработка со врвни дерматолози од целиот свет, Philips ја приспособи IPL технологијата која се користи во козметичките салони и создаде уред за безбедна употреба во домашни услови.

IPL претставува „интензивна пулсирачка светлина“ која овозможува забавување на растот на влакната, а благодарение на нежните пулсирања на светлината кои допираат директно до коренот од влакното, по само 12 третмани ќе уживате во мазна кожа без влакна и до 6 месеци, што во превод значи депилација само 2 пати годишно! Замислете, цели 6 месеци без влакна?!

Не замислувајте, делувајте 🙂

А зошто токму овој период е совршен за да го набавите Philips Lumea фотоепилаторот?

  • Девојки, летото е на прагот! Дали сте подготвени за совршено мазна кожа со Philips Lumea?Резултатите се видливи по само три третмани – според истражувањата, евидентирано е до 92% намалување на растот на влакната по само три третмани (важи за уредите од серијата Prestige)
  • Резултатите се долготрајни: по иницијалните 12 третмани согласно препорачаниот распоред на третмани; кожата ќе остане мазна, без несаканите влакна во период од 6 месеци
  • Одлично е да започнете пред сезоната на сончање бидејќи се препорачува да се причека до 48 часа по сончањето, кожата треба да е потполно смирена и без црвенила при користење.
  • Philips Lumea e целосно безбеден и безболен, што значи дека можете слободно и без грижи да ги третирате сите делови од телото, дури и најделикатните, како на пример бикини-зоната – значи ќе бидете спремни за на плажа
  • Валиден е попуст од -10% на одредени модели J

Дополнително, од оваа сезона, портфолиото на Philips Lumea Prestige е збогатено со уште два нови уреди, па покрај моделот BRI 953 кој доаѓа со 3 smart додатоци дизајнирани за секоја облина на човечкото тело, што гарантираат максимална ефикасност и резултати, во оптек се и два нови модели: BRI950 кој доаѓа со 2 смарт додатоци за лице и тело и BRI956 со 4 smart додатоци.

Девојки, летото е на прагот! Дали сте подготвени за совршено мазна кожа со Philips Lumea?

Секој од додатоците е заоблен на уникатен начин за да ги следи облините на телото со што се обезбедува максимална ефикасност при секој допир со кожата, осигурувајќи дека секој светлосен импулс допрел до фоликулите на влакната. Дополнително, овие додатоци содржат уникатен чип со помош на кој уредот го препознава соодветниот додаток и соодветно ја прилагодува поставката за оптимални резултати на секоја зона од телото.

Доколку сè уште постојат отворени прашања или ви се потребни дополнителни информации, истите можете да ги најдете овде: lumea.philips.com.mk.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар