Како да ја заштитиме кожата во деновите кога загаденоста на воздухот е превисока?

„Изложеноста на кожата на загадувачи на воздухот е поврзана со стареење на кожата и воспалителни или алергиски состојби на кожата како што се атопичен дерматитис, егзема, псоријаза или акни, додека ракот на кожата е меѓу најсериозните ефекти“, вели д-р Наташа Теовска Митревска.
Датум: 20 јан 2020
, Автор:

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух

Отстранете до 99,97% од загадувањето во вашиот дом - со Philips прочистувачите на воздух!
Датум: 13 дек 2019
, Автор:

Започнете ново пријателство со Philips Lumea, за мазна кожа без влакна, и до 6 месеци!

Со повторување на третманите на прецизно дефинирани временски интервали, влакната се ставаат во мирување, за на крајот воопшто и да не растат.
Датум: 06 ное 2019
, Автор:

Девојки, летото е на прагот! Дали сте подготвени за совршено мазна кожа?

Доаѓа времето кога ќе можеме кожата да ја покажеме во своето најубаво светло, но за тоа да го направиме, најпрво таа мора да биде мазна и нежна.
Датум: 15 апр 2019
, Автор:

Отворено со @antonijalokvenec и @angelagjorgieva: Моето патување до мазна кожа без влакна… започнува и завршува со Philips Lumea

Своето патување до мазна кожа без влакна со Philips Lumea тие го започнаа во ноември оваа година, a се веќе подготвени да говорат за резултатите и нивните искуства од користењето.
Датум: 27 дек 2018
, Автор:

Дозволете си пеглањето да Ви биде задоволство, наместо здодевна домашна обврска

Замислете колку би бил полесен животот, ако пеглањето на купот алишта би било лесна обврска која би ја завршувале за само неколку минути!
Датум: 21 дек 2018
, Автор:

Што велат Јана Бурческа и Ружица Антиќ за Philips генераторите на пареа?

На профилите на социјалните медиуми на две супер позитивни дами, Јана Бурческа и Ружица Антиќ, периодов забележуваме постови и објави каде тие возбудено раскажуваат за нивното искуство со пеглањето.
Датум: 15 дек 2018
, Автор:

Мазна кожа без влакна и до 6 месеци? Нема проблем! Philips Lumea е докажано безбеден сојузник на секоја жена и девојка

Philips Lumea е уред кој обезбедува и нуди слобода, без грижи за несаканите влакна на секоја модерна жена.
Датум: 26 ное 2018
, Автор:

Смути или свежо цеден сок?

Одговорот на ова прашање е малку покомплексен бидејќи и двата начини си имаат свои придобивки. Ние ќе ги издвоиме главните бенефити, па вие направете избор според вашите потреби.
Датум: 23 апр 2018
, Автор:

Дознајте што мислат жените кои започнаа да користат парни генератори

Најдовме неколку жени кои веќе користат Philips парни генератори и побаравме од нив да ги споделат нивните искуства со производот. Тука може да прочитате што тие споделија со нас...
Датум: 20 апр 2018
, Автор:

Избегнете ги настинките по природен пат! Рецепти и совети за засилување на имунитетот

Неколку наши предлози за подготовка на идеалното смути за оваа зима и преглед на продуктите кои можат да ви помогнат да бидете поздрави и да внесете повеќе витамини и минерали...
Датум: 24 ное 2017
, Автор:

Најлесниот пат до здрава исхрана

Направи го овој кус тест и одбери го пијалокот кој ќе го означи стартот на твојот #PhilipsHealthyChallenge.
Датум: 25 сеп 2017
, Автор:
12