10 јануари 2020 | Кафе пауза

Колку секој хороскопски знак се однесува како стара душа?

Секој хороскопски знак има одредени карактеристики со кои ја покажува својата душевна „класичност“ и степенот на емотивна зрелост.

Механизми на мозокот што можат да ја саботираат вашата кариера

Когнитивната пристрасност е начин на кој мозокот ги обработува информациите и брзо донесува одлуки, но во исто време го спречува развојот на вашата кариера.

Ичиго Ичи – јапонската уметност на живеење: Секој ден е посебен!

Ичиго Ичи во суштина означува наоѓање среќа во сегашноста.

Лате со цимет и мед

Подгответе го овој вкусен пијалак за многу кратко време.

Зошто отфрлањето не ги допира силните жени? Ова може да го одреди текот на вашата судбина

Ментално силните жени секогаш ќе се прашуваат што научиле од ситуацијата низ која поминале.

Најчестите приговори што мажите ги имаат за жените

И мажите имаат список со поплаки за жените, па прочитајте за кои работи најчесто имаат приговор и прашајте го вашиот партнер дали и тој размислува така за вас.

8 нешта кои не ги забележавме во „Frozen“, а кои покажуваат дека приказната е подлабока отколку што претпоставуваме

Секое мало девојче оттогаш пее „Let it go“, а возбудата по „Frozen“, веројатно ги премина сите граници.

Дизајнерите избраа 3 модни додатоци што ќе доминираат во текот на 2020 година

Следува сезона во која ќе доминираат женствени додатоци, префинетиот изглед и елеганцијата ќе бидат повторно во тренд, а овие три модни додатоци често ќе ги гледате на улиците.

Овие 6 хороскопски знаци секогаш имаат среќа во љубовта

Некои луѓе се особено среќни во љубовта, а ова се хороскопските знаци на кои ѕвездите им се наклонети кога станува збор за романтиката и за изборот на партнер.