Дизајнерите избраа 3 модни додатоци што ќе доминираат во текот на 2020 година

Дизајнерите избраа 3 модни додатоци што ќе доминираат во текот на 2020 година

На прашањето што ќе биде актуелно оваа година, Ана Винтур веќе има подготвено одговор и нејзе треба да ѝ се верува затоа што таа има увид во она што се случува на модната сцена многу долго пред тоа да се најде пред очите на јавноста. Следува сезона во која ќе доминираат женствени додатоци, префинетиот изглед и елеганцијата ќе бидат повторно во тренд, а овие три модни додатоци често ќе ги гледате на улиците.

1. Плетени чанти

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Discovered (@dscvrd) on

Овој модел на чанта што го гледавте на плажите, сега се сели на улиците, така што ќе биде сосема нормално и во тренд ако го вклопите во деловниот аутфит. Овој неочекуван моден додаток ќе изгледа одлично ако е комбиниран на вистински начин. Во продажба ќе ги има сите форми и големини.

2. Чанта во облик на вреќичка

Дизајнерите избраа 3 модни додатоци што ќе доминираат во текот на 2020 година

Мини верзиите на овие чанти ќе владеат на модната сцена и веќе можете да ги видите на улиците. Со нив, секоја комбинација ќе изгледа посимпатично.

3. Бисери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Style By Nelli (@stylebynelli) on

Женствениот изглед е повторно во тренд, поради што бисерите се неизоставен моден додаток. Ѓердани, белезици и додатоци на облеката – бисерите ќе ги има насекаде.

Прочитајте која необична боја го означи почетокот на 2020 година што одеднаш сите почнаа да ја носат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар