Оваа необична боја го означи почетокот на 2020 година и одеднаш сите почнаа да ја носат

Оваа необична боја го означи почетокот на 2020 година и одеднаш сите почнаа да ја носат

Минатата есен во тренд беа кафената и зелената боја во сите нијанси, а трендсетерките продолжуваат да бараат инспирација во природата. Овој пат избраа нијанса што одамна доминира кога станува збор за дизајн на ентериерот, а сега таа нијанса ја пренесе својата доминација и во плакарите на трендсетерките.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by KATE MAO (@kateemao) on

Не е тајна дека на модната сцена владее минимализмот, а судејќи според она што го има на Инстаграм, кој долго време ги диктира трендовите, оваа година улиците ќе бидат целосно преплавени со една изненадувачка нијанса на зелената боја – боја на жалфија.

Зелената боја е позната како боја што ги одмора очите и има релаксирачки ефект врз луѓето, а бојата на жалфија е суптилна и нежна, но сепак впечатлива.

Ако сè уште не знаете како да ја комбинирате и што да облечете, во продолжение погледнете неколку идеи што ќе ви помогнат во тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Danielle Bernstein (@weworewhat) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ada (@ada_oguntodu) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

Погледнете ги и овие 10 предлози за зимски аутфит без грешки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар