6 начини да ги претворите старите маички во модни додатоци што ќе ги носите

6 начини да ги претворите старите маички во модни додатоци што ќе ги носите

Маичките се дел од сечиј гардеробер. Удобни се, одговараат со речиси секоја облека и никогаш не излегуваат од мода. Уште подобро е што можете да ги рециклирате старите маички кои собираат прашина во вашиот шкаф и да ги претворите во модни додатоци кои всушност ќе ги носите. Во продолжение погледнете неколку креативни идеи.

1. Слатко венче

6 начини да ги претворите старите маички во модни додатоци што ќе ги носите

Единственото нешто што ќе ви треба за ова венче е стара маица и ако се чувствувате креативно, малку боја за текстил.

Потребни материјали:
  • стара маичка
  • боја за текстил
  • молив со гума
  • ножици
Начин на изработка:

Исечете лента со ширина од 10-тина центиметри.

(7)6-nachini-da-gi-pretvorite-starite-maichki-vo-modni-dodatoci-shto-kje-gi-nosite-kafepauza.mk

Со гумата од моливот нанесете точки од бојата за текстил и оставете да се исуши.

(8)6-nachini-da-gi-pretvorite-starite-maichki-vo-modni-dodatoci-shto-kje-gi-nosite-kafepauza.mk

Начин на врзување:

(9)6-nachini-da-gi-pretvorite-starite-maichki-vo-modni-dodatoci-shto-kje-gi-nosite-kafepauza.mk

(10)6-nachini-da-gi-pretvorite-starite-maichki-vo-modni-dodatoci-shto-kje-gi-nosite-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар