Луксузни очила, ретро чанта и бели патики: Кои се омилените аксесоари на Кендал Џенер?

Ако за нејзината сестра Ким би рекле дека е кралица на слефи фотографиите и Инстаграм, тогаш за Кендал Џенер слободно можеме да кажеме дека е кралица на модната писта. Таа е еден од најбараните и најплатените светски супермодели и логично е дека секогаш кога ќе се појави на црвениот тепих таа изгледа модерно и елегантно.

Иако за црвениот тепих задолжителен е совршен стајлинг, Кендал Џенер изгледа „топ“ и во лежерните ситуации, кога оди на прошетка или додека го снима своето ријалити „Во чекор со Карадашијан“. Покрај одличната облека, Кендал сака да носи впечатливи и модерни аксесоари, а денес токму тие го привлекоа нашето внимание.

1-luksuzni-ochila-retro-chanta-i-beli-patiki-koi-se-omilenite-aksesoari-na-kendal-dzhener-www.kafepauza.mk_

1. Проѕирни обувки

За многу девојки овие обувки изгледаат чудно и некако неутрално, но кога ќе ги погледнеме на Кендал, веднаш ни се допаѓаат. Всушност, тие може многу лесно да се комбинираат со скоро секоја лежерна гардероба, па воопшто не е чудно зошто овие обувки се едни од омилените аксесоари на оваа позната манекенка.

2-luksuzni-ochila-retro-chanta-i-beli-patiki-koi-se-omilenite-aksesoari-na-kendal-dzhener-www.kafepauza.mk_

2. Луксузни очила за сонце

Стилот на Кендал Џенер е урбан и едноставен. Таа сака необични аксесоари и нешто што не би го носела секоја девојка. Очигледно нејзината цел е да се разликува од другите и таа да ги диктира новите трендови.

3-luksuzni-ochila-retro-chanta-i-beli-patiki-koi-se-omilenite-aksesoari-na-kendal-dzhener-www.kafepauza.mk_

3. Ретро чанта

Овој аксесоар беше популарен пред „100 години“ и главно карактеристичен за мажите, но кога е Кендал во прашање, оваа млада девојка воопшто не се двоуми да стави нешто на себе за кое многу девојки не би се осмелиле. Ваквата чанта е навистина практична за да ги собере најпотребните женски ситници, како што се мобилниот телефон, картичките, клучевите и неколку основни парчиња шминка. Таа е мала и практична, па нема потреба со часови да го барате она што ви е потребно во моментот.

4-luksuzni-ochila-retro-chanta-i-beli-patiki-koi-se-omilenite-aksesoari-na-kendal-dzhener-www.kafepauza.mk_

4. Бели чизми

Кога е Кендал во прашање, нејзин избор се чизмите до глуждови, а не е голем љубител на претерано високите потпетици.

5-luksuzni-ochila-retro-chanta-i-beli-patiki-koi-se-omilenite-aksesoari-na-kendal-dzhener-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страница за да ги дознаете останатите нејзини омилени аксесоари.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар