Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња

Фотографката Лиза Вуд од Ајдахо, САД ги претвора навидум обичните фотографии од полиња, во прекрасни, надреални и богато обоени селски пејзажи, од кои застанува здивот. Насловена „Art of Farmland“, оваа фотосерија е создадена како резултат на користење тајмлепс техника и комбинација од повеќе експозиции. Овие трикови убаво испреплетени создаваат импресивен ефект во фотографиите, кој отпрвин не изгледа толку очигледен, но е видлив доколку се загледаме подлабоко. Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња

Се надевам дека гледачите ќе имаат прилика да ги погледнат руралните пејзажи од поинаква перспектива и дека ќе ја ценат имагинацијата зад овие фотографии и расположенијата кои ги евоцираат“ – вели артистката.

Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња Надреални фотографии од живописни пејзажи со полиња


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар