маникир | Кафе пауза

Прославете ја пролетта со овие прекрасни маникири што ќе предизвикаат насмевка на вашето лице

Во случај да останавте без идеи, овие идеи за маникир на Инстаграм се идеални за сончеви пролетни денови кои можат да задоволат различни вкусови.

Нов пролетен тренд: Апстрактен маникир што можете да го направите дома

Без разлика дали сте љубител на точки, линии или други фигури во различни бои, сега е време да го пробате овој маникир затоа што ќе биде голем хит оваа пролет.

Како да направите „кадифени“ нокти дома?

„Кадифениот“ начин на лакирање на ноктите им дава луксузен, малку свилен, малку сјаен, металик изглед.

Романтичен маникир: 10 инспиративни идеи за Денот на вљубените

Црвените нијанси, срцата и љубовните пораки се неизоставен дел од приказната за романтичен маникир и Денот на вљубените.

Пролетен маникир: Тренд на кој нема да можеме да му одолееме во наредните денови!

Иако годината штотуку започна, некои трендови станаа популарни на самиот почеток и со задоволство ќе ги носиме во наредните денови, недели и месеци.

Дизајни на нокти што ќе бидат во тренд во 2021 година

Со почетокот на новата 2021 година едно е сигурно, а тоа е дека сакате да знаете што ќе биде во тренд.

Избор што го обожаваме: Празничен маникир во црвена боја

Оваа сезона, францускиот маникир е повторно популарен, па зошто да не го направите со црвена боја наместо очекуваната бела боја.

Кадифени нокти: Новата опсесија кога се трендовите на маникир во прашање

Кадифените нокти се најновиот тренд на маникир, а сигурно ќе сакате да го имате и вие!

Кои нијанси на лак за нокти ќе бидат во тренд оваа есен?

Ако не сакате ноктите да ви бидат во класични бои, погледнете ги овие нијанси што се во тренд и што се оддалечуваат од класиците.

Маникир инспириран од Ноќта на вештерките кој мора да го имате овој октомври

Од тикви до пајаци, црни мачки и вештерки, има огромен број потенцијални идеи за интересен маникир.

Психоделична уметност: Маникир инспириран од 60-тите

Оваа есен Инстаграм е инспириран од трендовите во 60-тите, а овој маникир сигурно ќе ви се допадне и на вас и кој ќе ви помогне да се расположите во мрачните месеци кои доаѓаат.

14 идеи за маникир на кратки нокти

Кога станува збор за ноктите, жените се поделени во две групи: оние кои обожаваат долги нокти и совршен маникир и оние кои претпочитаат кратки нокти со уреден изглед.