маникир | Кафе пауза - Part 3

Идеи за маникир за празничниот период што следува

Постојат премногу дезени со коишто ноктите ќе ви изгледаат прекрасно за време на празничните прослави. Погледнете ги предлозите и изберете го маникирот што најмногу се вклопува во вашиот стил.

Жолтата боја е совршена за вашиот маникир ова лето

Без разлика дали сакате маникирот да го искомбинирате со посветли бои на облека или со бои кои се моментално популарни, жолтата нијанса на лак ќе ја „зачини“ секоја модна комбинација.

Магично дизајнирани нокти кои раскажуваат цели приказни

Уметноста на ноктите е за почит. Бара многу креативност и трпение, а во овие приказни илустрирани на нокти, уметноста се издигнува чекор погоре.
Датум: 30 мај 2019
, Автор:

4 маникири што ќе бидат хит оваа пролет

Според некои од најпознатите салони за убавина, следниве 4 маникири ќе бидат вистински хит оваа сезона.

Која боја на лак за нокти ќе биде најпопуларна оваа есен?

Најпопуларната боја на лак за нокти за оваа есен е навистина неочекувана.

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

По малку сите им се радуваме на ниските температури бидејќи не секогаш сакаме да се средуваме кога можеме да сокриеме сè под слоевите облека.

13 нешта на коишто треба да внимавате пред да одите на маникир и педикир

Многу жени (па и мажи) обожуваат да одат на маникир и педикир, за да го подигнат својот дух. Но, она што многумина не знаат, е дека треба многу нешта да ги земат предвид, пред да влезат во салонот за убавина.

Идеалниот маникир што одговара на сите стилови и на сите годишни времиња!

Ако обрнете поголемо внимание додека разгледувате фотографии, ќе сфатите дека на социјалните мрежи доминира само еден вид маникир.

Покажете ги ноктите: 8 интересни пози за фотографирање на вашиот маникир

Промовирајте го вашиот совршен маникир на социјалните мрежи на еден нов и оригинален начин.

3 факти што треба да ги знаете пред да се одлучите за гел маникир

Еден од најпопуларните трендови со сигурност е гел маникирот, но пред да донесете одлука размислете за следните работи.

Маникир инспириран од стаклените чевлички на Пепелашка

Изгледа студено и драматично, тотално спротивно од трендовите кои владееле до сега, привлекуваат внимание и се неодоливи.

Маникир тренд на Инстаграм: Цвеќиња на вашите нокти

Дури кога помислувате дека трендовите за убавина не може да бидат полуди, на Инстаграм се појавува следниот интересен маникир.