Како вашите нокти да бидат уникатни ова лето?

Како вашите нокти да бидат уникатни ова лето?

Оваа сезона е дозволено сè, но некои трендови ќе го подигнат вашиот маникир на повисоко ниво. Ова лето, доаѓаат нови трендови за маникир што се нежни и романтични како летно ветре.

1. Контури на француски маникир

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queenie Nguyen (@nailartbyqueenie)

2. Психоделични седумдесетти

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aliyah (@aliiiyaaahh)

3. Бранови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lauren ✨ (@lolo.nailedit)

4. Пастелни бои

5. Облаци

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Color Camp (@color_camp)

Погледнете какви дезени на нокти ќе бидат во тренд оваа година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар