Прославете ја пролетта со овие прекрасни маникири што ќе предизвикаат насмевка на вашето лице

Прославете ја пролетта со овие прекрасни маникири што ќе предизвикаат насмевка на вашето лице

Пролетта конечно пристигна, а таа секогаш носи доза на оптимизам со себе. Со оглед на тоа што оваа година не можеме да ја прославиме пролетта на начинот на кој можеби би сакале да ја прославиме благодарение на пандемијата, може да ве израдуваат малите нешта. Едно од нив е дефинитивно свежиот маникир.

Во случај да останавте без идеи, овие идеи за маникир на Инстаграм се идеални за сончеви пролетни денови кои можат да задоволат различни вкусови. Од цветни и апстрактни мотиви, преку минималистички, до разиграни маникири во светли бои, пронајдете го предлогот што ви одговара најмногу и слободно можете да го „реконструирате“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Le (@amyle.nails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Holly Falcone (@hollyfalconenails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Varnish Lane (@varnishlane)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paintbox (@paintboxnails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Le (@amyle.nails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paragon Nails (@paragonnails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paintbox (@paintboxnails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IMARNI NAILS (@imarninails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Le (@amyle.nails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IMARNI NAILS (@imarninails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paintbox (@paintboxnails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paintbox (@paintboxnails)

Погледнете го овој апстрактен маникир што можете да го направите дома.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар