22 декември 2020 | Кафе пауза

Прекрасни зимски сцени кои ќе ве внесат во празничниот дух

Ако сè уште не сте во празнично расположение, имате уште време да се внесете во духот и да ја цените уникатната убавина на зимската сезона.

Кејт Мидлтон откри како нејзиниот сопруг ја освоил за време на студентските денови

Додека студирале заедно на Универзитетот Сент Ендрус во Шкотска, принцот Вилијам смислил генијален план: да ја заведе убавата Кејт Мидлтон според докажан рецепт!

Избор што го обожаваме: Празничен маникир во црвена боја

Оваа сезона, францускиот маникир е повторно популарен, па зошто да не го направите со црвена боја наместо очекуваната бела боја.

Едноставни сочни колачиња со вкус на бадем

Амарети се италијански класичен десерт кој ја должи својата сладост на бадемите, како и ликерот Амарето ди Сароно, кој потекнува од Ломбардија.

Како ќе влијае сезоната на Јарецот на вашиот хороскопски знак: Скорпијата се буди, Бикот се става себеси на прво место

Сезоната на Јарецот започнува на 22 декември и ќе трае до 19 јануари, кога започнува сезоната на Водолијата.

Ѕвездата од Entourage, Џереми Пивен, се појавува во божиќна романтична комедија

Ари Голд од Entourage доаѓа во тотално поинаква улога како самохран татко на тинејџерка и прави да чувствувате дека романтичната комедија како жанр е подготвена за ренесанса.
Датум: 22 дек 2020
, Автор:

Што ќе се случи ако јадете мед и сусам секој ден?

Придобивките од медот им се добро познати на сите, а сусамот е растение кое се користи во исхраната многу долго време.

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Таа непогрешливо знае што е во тренд и како да ги комбинира парчињата облека за да изгледа беспрекорно во секое време.

Тест: Изберете една слика и откријте ја возбудливата порака што ви ја носи

Застанете за момент и погледнете ги понудените слики. Изберете ја онаа што ве привлекува најмногу и откријте ја возбудливата порака што ви ја носи.

Пензиониран провалник открива како да ја заштитите вашата куќа од кражби

Благодарение на еден пензиониран провалник, сега можете да научите како овие криминалци избираат куќи за грабеж и каде бараат вредни предмети.