Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Нејзиниот стил на облекување е елегантен и женствен. Таа непогрешливо знае што е во тренд и како да ги комбинира парчињата облека за да изгледа беспрекорно во секое време. Ана Винтур со добра причина ја држи титулата икона на стилот со години. Жените ширум светот ѝ се восхитуваат и многу е лесно да откриете зошто е тоа така кога ќе ги погледнете нејзините комбинации. Речиси секоја од нив е за чиста десетка, а таа се придржува до овие 3 правила:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Wintour (@wintourworld)

1. Изберете класици наместо трендови

Секогаш е подобро да инвестирате во парчиња облека кои се безвременски класици и кои никогаш нема да излезат од мода, отколку да потрошите многу пари на трендови што ќе траат 2 месеци.

2. Избегнувајте логоа и натписи на облеката

Жената која има добар стил никогаш нема да си дозволи да носи гардероба со натпис на брендот.

3. Изберете облека што одговара на вашата фигура

Извлечете го најдоброто од облеката што ја купувате и проверете дали кројот што го избравте навистина ги истакнува атрибутите на вашата линија.

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Ќе сакате да го копирате секој нејзин аутфит: Топ 10 зимски комбинации на Ана Винтур

Погледнете кои се 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар