маникир | Кафе пауза - Part 4

Креативни идеи за вашиот есенски маникир

Како што се намалуваат температурите, така се приближуваат и новите есенски трендови.

Откако ќе го почитате овој текст, двапати ќе размислите дали повторно ќе ставите гел на ноктите

Знаеме дека гелот за нокти е нешто без кое поголемиот број жени не можат да го замислат своето секојдневие.

Бидете креативни за Денот на вљубените: Забавен маникир за девојките кои се љубители на пица

Наместо типичните розово црвени маникири со многу срца и стрели кои носат љубов, оваа година направете мала промена и фокусирајте се на забавни нокти за Денот на вљубените.

6-те најдобри бои за маникир во 2016 година

Убавите и уредни нокти отсекогаш биле пример за целосен и совршен изглед на секоја дама, бидејќи токму негата на ноктите може многу да открие за навиките на една жена.

5 прекрасни празнични дизајни на нокти кои ќе сакате веднаш да ги направите

Шансата да имате празнични нокти не треба да се пропушта, па не дозволувајте ни овој период да биде поинаку.

Само за најхрабрите: Неколку идеи за интернет нокти

Дали ви изгледа примамливо спојот на ноктите и интернетот? За ова сигурно не сте слушнале!

Тајната за совршен маникир: Како лакот да го нанесете на ноктите, но не и на прстите?

Лакирањето на ноктите дома е економичен избор за добар маникир, но повеќето луѓе имаат потешкотии при ваквата практика. За среќа, постои проверен начин да се избегне ваквиот неред.

Прва помош: Нега на природните нокти после вадењето на вештачките

Вештачките нокти може да изгледаат убаво, но штом ги извадите, тогаш започнуваат маките со природните нокти.

Неколку трикови за маникир како од козметички салон

Со малку трпение, вештина и фантазија, вашите нокти ќе изгледаат како да се негувани во козметички салон.