маникир | Кафе пауза - Part 5

Неколку трикови за маникир како од козметички салон

Со малку трпение, вештина и фантазија, вашите нокти ќе изгледаат како да се негувани во козметички салон.

Новото селфи: Како да ги фотографирате вашите нокти за на Инстаграм?

Ви ги претставуваме 4-те најважни совети кои ќе ви помогнат да правите подобри селфи фотографии од вашите нокти.
Датум: 04 ное 2015
, Автор:

Маникир кој ќе биде тренд за оваа есен

Секоја жена и девојка која сака да изгледа убаво, знае дека ноктите се неизбежен детаљ кој ќе го надополни секој изглед.

Астрологијата ви открива: Бјути трикови на хороскопските знаци

Дознајте ги основните и омилени бјути трикови на хороскопските знаци!

6 третмани за убавина кои се застрашувачко лоши за вас

Секој пат кога практикувате одредени третмани за убавина, вие се изложувате себе на сериозен ризик.

Совршен маникир за Денот на вљубените

Бидете креативни и изненадете го вашето момче со уникатен дизајн кој ќе го привлече неговото внимание.

Како да се справите со ноктите кои се лупат?

И покрај тоа што оние кои го имаат овој проблем веруваат дека никогаш повеќе нема да ги видат своите нокти убави и цврсти, сепак постојат неколку трикови кои за само неколку недели можат да ви покажат одлични резултати.

Идеи за вашите нокти за божиќните празници

Од ирваси и снешковци до снегулки и светки, еве што сè може да направите со вашите нокти овие празници.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Тест на личноста: Одберете новогодишен маникир и дознајте нешто повеќе за себе

Одберете го оној маникир кој најмногу ви се допаѓа и откријте нешто повеќе за начинот на кој вие ги доживувате овие празници...

20 трикови кои ќе ѝ го поедностават животот на секоја жена

Овие трикови ќе ви го поедностават секојдневието, за вие да можете да се фокусирате на поголемите работи во животот.

10 факти кои не ги знаевте за лакот за нокти

Лакот за нокти, после карминот, е најпродаваниот козметички производ во светот. Тој е незаменлив дел од женскиот несесер, а зад него стојат неколку интересни факти.

Хит за оваа есен: Нокти во боја на вино

Откако оваа боја завладеа помеѓу познатите, пополека се качува и на врвот на најбараните бои на лакови за нокти.
Датум: 25 ное 2014
, Автор: