маникир | Кафе пауза - Part 7

2 туторијали за артистички нокти кои лесно можете да ги направите сами

Овие два вида маникир се доста лесни за изведување, а се ултрамодерни и ултрасоодветни за сезоната есен 2013.
Датум: 13 сеп 2013
, Автор:

Како побрзо да ви се исуши лакот на ноктите?

Еве како да направите вашите нокти многу побрзо да се исушат без да трошите пари на скапи продукти.
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Мозаичен маникир со светкави рабови

Маникирот кој ви го предлагаме изгледа слатко и паметно истовремено. Воедно нуди многу можности за експериментирање со формите и боите и прилагодување на мозаикот според моменталната инспирација на оние со четкичките во рака.
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

„Засечени нокти“ – лесен маникир во 4 чекори

Декорирањето на ноктите може навистина да ја разбуди креативноста во вас. Овој пат ви предлагаме лесен и брз маникир кој ќе ги разигра вашите нокти.
Датум: 08 јун 2013
, Автор:

5 предлози за подмладување и разубавување

Време е да кажете стоп и да направите нешто убаво за себе. Ова се пет совети со кои можете на најбрз и наједноставен начин да се подмладите и разубавите.
Датум: 03 јун 2013
, Автор:

Впечатлив маникир со машнички

Доколку треба да се подготвите за излегување набрзина, а притоа сакате да изгледате впечатливо, овој маникир е одлично решение. Не ви е потребно ниту многу време ниту којзнае какви вештини.
Датум: 28 мај 2013
, Автор:

Како да изгледате луксузно со мал буџет?

Сите понекогаш доживуваме финансиска криза. Еве неколку трикови како да изгледате и да се чувствувате убаво, дури луксузно со ограничен буџет.
Датум: 12 мар 2013
, Автор:

Што вели за вас бојата на вашиот лак за нокти?

Експертот за бои Литрис Еисмен, открива како преку маникирот можете да откриете некои скриени карактерни црти за себе...

Маникири одобрени од Дедо Мраз

Доколку сте во потрага по забавен и драматичен начин да го развеселите вашиот изглед за новогодишната вечер, одговорот можеби лежи во вашите раце.

6 чекори до совршен домашен маникир

Изгледот на ноктите е многу важен за една дама. Наместо да давате пари по козметички салони, еве совети за тоа како да си направите совршен маникир во домашни услови.
Датум: 22 ное 2012
, Автор:

Трендови за нокти есен/зима 2012–2013

Мистериозните темни бои, романтичните розови нијанси и францускиот маникир се најпопуларните трендови за нокти оваа сезона.
Датум: 30 сеп 2012

Како да ги дизајнирате ноктите со изглед на култните патики Старки?

За да направите ваков оригинален изглед на вашите нокти, потребно ви е тенко четче, црн, бел, сребрен и проѕирен лак, алатка за нокти со мала кугличка на врвот и малку труд.