маникир | Кафе пауза - Part 6

Лубутан нокти: Едноставен двобоен маникир

Освен на вашите стапала, овој моден детаљ можете да се најде и на вашите нокти. Еве како.
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

Трик со кој совршено ќе го нанесете лакот за нокти буквално секој пат

Ако сте од оние кои со лакот ги опфаќаат и деловите околу ноктот и потоа губите време за да го отстраните вишокот, овој трик многу ќе ви помогне, а сѐ што ви треба е само вазелин.
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

13 трикови за убавина кои може да ги направите со помош на лажица

Едно е сигурно, по читањето на овој текст вашата обична супена лажица ќе ја гледате од сосем поинаква перспектива.
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

Топ 10 најубави и најлесни туторијали за пролетен маникир

Овие 10 стилови на пролетен маникир се одличен избор за пролетните денови, а се многу лесни за правење, секако доколку имате барем малку трпение и волја.
Датум: 07 апр 2014
, Автор:

Љубовен маникир – 40 идеи за Денот на вљубените

Без разлика дали ќе го поминете овој ден со љубениот или не, дајте им љубов на вашите нокти – направете маникир во знакот на љубовта.
Датум: 23 јан 2014
, Автор:

Новогодишен маникир инспириран од капата на Дедо Мраз

Овој маникир совршено ќе ви прилега да си го направите за прославата на новогодишните празници. Со него ќе покажете дека сте вистинска баба мразица со весел дух. :)

Вашите нокти како 10 слатки новогодишни подароци

Со помош на овој туторијал, ќе дознаете како да си ги средите ноктите, на начин со кој ќе покажете дека ве фатила вистинска празнична еуфорија. :)

Тробоен есенско-зимски маникир

За да бидете во склад со природата околу вас, направете едноставен, но многу ефектен есенски маникир, кој можете да го практикувате низ целата сезона есен/зима со мали промени во изборот на боите.
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

Забавна варијанта на класичниот француски маникир

Направете го овој маникир и почнете да мрткате со прстите. Дефинитивно ќе им биде интересно на оние околу вас. :)
Датум: 04 ное 2013
, Автор:

Интересен маникир со чипка

Станува збор за несекојдневен маникир кој воедно е вистински тренд деновиве. Многу лесно можете здодевните еднобојни нокти да ги претворите во вистинска сензација.
Датум: 17 окт 2013
, Автор:

Необичен тренд во маникирањето – тетовирање кутикули

Доколку имате боја на лак која ја обожавате и сакате сите да го забележат тоа, со овие тетоважи дефинитивно ќе го привлечете вниманието кон вашите нокти.

Маникир: Колоритни зраци

Она што може да ви помогне и со сигурност да ја разбие монотонијата на есента е маникирот. Дајте им живот на вашите нокти со овој интересен маникир.
Датум: 23 сеп 2013
, Автор: