11 февруари 2016 | Кафе пауза

7 нешта кои луѓето со добра душа ги прават секојдневно

Сте забележале дека токму добрите луѓе се и оние кои се најзадоволни со својот живот?

Клучната причина зошто треба да спиете под дебело и тешко ќебе

Прекрасно е чувството кога секое утро се будите наспани и одморени.
Датум: 11 фев 2016

Бидете креативни за Денот на вљубените: Забавен маникир за девојките кои се љубители на пица

Наместо типичните розово црвени маникири со многу срца и стрели кои носат љубов, оваа година направете мала промена и фокусирајте се на забавни нокти за Денот на вљубените.

За најмалите: Со помош на овој едноставен тест со грозје откријте колку се интелигентни вашите деца

Не станува збор за трик, туку за психолошко тестирање кое можете и самите да го пробате.

Намалете ги грижите со помош на овие 5 совети

Дали некогаш се чувствувате како затвореник во сопствената глава?

ТВ серија: Легенди на утрешнината (Legends of Tomorrow)

ТВ серија за патникот низ време, Рип Хантер, кој собира тим од херои и негативци со цел да ја спречи апокалипсата која ѝ се заканува на Земјата

6 свежи идеи за паровите кои не знаат како да го поминат Денот на вљубените

Ако сте решиле да славите, а вие и вашиот партнер едноставно не можете да се согласите како, прочитајте неколку алтернативни идеи.
Датум: 11 фев 2016

15 моменти кога сте заборавиле да се сакате себеси, но вашата најдобра пријателка не

Има една личност во животот која ќе ве сака и покрај сѐ: вашата најдобра пријателка.

5 различни гледишта на љубовните врски во зависност од возраста

Постојат големи разлики помеѓу врските на 15 и оние на 25 години.
Датум: 11 фев 2016
12