24 август 2021 | Кафе пауза

20 идеи за маникир што се идеални за оваа есен

Со промената на годишните времиња, се менуваат и трендовите, а кога станува збор за маникирот, многумина сакаат да нанесат малку потемни нијанси на ноктите.

На каков токсичен начин се справува секој хороскопски знак со љубомората во врската?

Паровите треба да се справат со љубомората на зрел начин, но понекогаш тоа не се случува.

3 работи што никогаш не треба да ги чистите со хартиена крпа

Хартиените крпи се производ што се наоѓа во речиси секоја кујна и домаќинките ги користат за чистење на речиси сите површини.