маица | Кафе пауза

ТикТок трикови за целосна преобразба на обичната маица со прерамки

Сезоната лето 2021 носи нови трендови, но и трансформации на старите безвременски парчиња облека.

Како да ги носите маиците со принт оваа сезона?

Ако ви требаат идеи како да ја носите старата маица со принт, погледнете ги овие фотографии што ќе ве инспирираат како да ја комбинирате вашата облека.

Најновиот тренд кој го освои светот на модата: Поло маици

Во последно време спортот длабоко навлезе во светот на модата. Освен патиките, најновото „ит“ парче што ги „тресе“ модните ентузијасти се поло маиците.

7 изгледи кои ќе направат да блеснете во бели фармерки

Белите фармерки повторно се „ит“ парче за ова лето. Тие имаат моќ да изгледаат елегантно или секојдневно, во зависност од стилот на личноста која ги носи.

Направете рацете да ви изгледаат поголеми со изборот на вистинската маица и кошула

Можете да ги истакнете рацете кога носите маица или кошула, но треба внимателно да ги изберете затоа што секоја од нив дава различни визуелни резултати.

Направете сами: 6 модели на здолништа без употреба на игла и конец

Никогаш не ни е доволно од трикови за облека, особено во оние ситуации кога беспомошно стоиме пред „празниот“ шкаф и не знаеме што да облечеме.

Разиграјте го викенд изгледот

Еве 2 начини како да ја разиграте викенд комбинацијата, а сепак да не вложите премногу труд. Сепак викендот е за одмор, нели?
Датум: 12 сеп 2014
, Автор:

Направете сами: Шик елече од обична памучна маица

Доколку наидете на стари класични маици чија ткаенина е сè уште во добра состојба, не фрлајте ги – искористете ги за да направите шик асиметрични елечиња кои можете одлично да ги комбинирате со тесни маички и со кошули.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Супер трик: Туширајте се и испеглајте маица во исто време

Со овој трик можете да ја испеглате маицата без воопшто да употребите пегла, а воедно и ќе заштедите на време.
Датум: 04 јун 2014
, Автор:

Како да си направите маица во пастелни бои со помош на чај?

Коралната боја, пастелната розова и песочната се нијансите кои ќе ја одбележат пролетната сезона, а бутиците се веќе полни со маици, фустани и блузи во овие нежни нијанси...
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

Машките ролки се враќаат во мода оваа зима

Машките маици и џемпери ролки, повторно се вратија во модната игра после долго време. Одамна беа отфрлени како парче облека на кое ретко кој посака да се врати и покрај тоа што е ретро, елегантно и шик на свој начин.

Направете сами: удобна куќичка за вашата мачка

Ова е одлична идеја, како од старите работи по дома, да му направите на вашето маче кралство во кое ќе ужива.
12