Направете сами: удобна куќичка за вашата мачка

Ова е одлична идеја, како од старите работи по дома, да му направите на вашето маче кралство во кое ќе ужива. За 15 минути можете да претворите неколку непотребни предмети во нешто корисно и интересно.Направете сами удобна куќичка за вашата мачкаПотребни работи:

  • стара маица
  • 2 стари закачалки од жица
  • старо перниче
  • парче картон

Начин на изработка: Растурете ги закачалките и обликувајте ги во форма на основа за шатор спојувајќи ги со трака на врвот, како на сликата. Доколку немате вакви закачалки, можете да употребите и две подебели жици.Направете сами удобна куќичка за вашата мачкаПотоа, раширете ја маицата над конструкцијата од закачалките. Поставете го картонот на дното и перничето над него. Зашијте ги ракавите и дното на маицата, оставајќи го отворот за главата, како влез за мачката.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар