25 април 2014 | Кафе пауза

Како да си направите маица во пастелни бои со помош на чај?

Коралната боја, пастелната розова и песочната се нијансите кои ќе ја одбележат пролетната сезона, а бутиците се веќе полни со маици, фустани и блузи во овие нежни нијанси...
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

Што кажува градбата на вашето тело за вашиот сексуален живот?

Понекогаш вашиот сексуален живот комплетно зависи од моменталниот партнер, колку ви е добар сексот и претходното искуство. Но, науката не се согласува со ова.
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

5 знаци дека таа е татина ќерка

Ако не сте сигурни дали вашата девојка е татина галеница, обрнете внимание на следново...
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

Филм: Докторот (The Physician)

Авантура со ориентален шарм

Направете сами: удобен кревет за вашето милениче

Со помош на овој туторијал, ќе го искористите стариот џемпер за да му направите меко и удобно место за спиење на вашето поспано милениче.
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

Слоновите имаат долго памтење, но овие два на ова нема да се сеќаваат

Никој не ги опил намерно, но тие изеле голема количина ферментирани плодови од дрвото марула и ефектот е очигледен – пијани слонови. :)
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

Столицата ви ја открива здравствената состојба: еве во кои ситуации мора итно да посетите доктор

Столицата, кога е во ред, може да има од светлокафена до зелена боја, но понекогаш боите може и да укажуваат на сериозен проблем.
Датум: 25 апр 2014
, Автор: