Како самите да направите домашно млеко од лешници?

Рецепт кој изобилува со витамините А и Е, како и со калиум и калциум

Торта од кафе, чоколадо и лешници: Совршена за најубавите моменти во вашиот живот

На прв поглед овој рецепт делува комплицирано, но верувајте дека вреди

Десерт на денот: Торта со карамелa и лешници

Збогатете ја божиќната трпеза со овој вкусен десерт

Чоколадна торта со слоеви од бисквити

Совршена за вашето роденденско изненадување

Посни бомбици од суво овошје и јаткасти плодови

Овие бомбици изгледаат толку украсно што ќе посакате да ги закачите на новогодишната елка, но што е уште поважно – тие се и многу здрави и вкусни...
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

Јадете јаткасти плодови за подобро здравје

Јаткастите плодови често може да се најдат на листите со нездрави намирници, но тоа всушност важи кога се обработени, односно пржени, солени или чоколадирани, додека кога се необработени и сирови, тие се одлични за здравјето.
Датум: 25 феб 2014
, Автор:

Филм: Работата со лешникот (The Nut Job)

Филм за пријателството претставено преку очите на животните

Вкусни мафини со крцкави лешници

Брз десерт за празнична гозба...

Баклава со Нутела

Највкусната баклава што некогаш сте ја пробале...

Чоколадни банани полнети со путер од кикирики

Интересен десерт кој многу брзо се подготвува...

Домашно чоколадо со лешници и карамела

Прекрасна блага закуска, која ќе ги маѓепса сите со својот моќен и богат вкус...
12