07 јануари 2016 | Кафе пауза

7 работи што ги мачат луѓето кои гризат нокти

Не постои ниту една причина за гризењe на ноктите. Гризењето нокти е грозно, може да му наштети на вашето тело и често е видлив резултат на некој стрес.
Датум: 07 јан 2016

Предности и маани на ладниот воздух: Може ли да уживаме во зимската магија?

Само што сте се вратиле од прекрасна зимска прошетка и вашата кожа на лицето станала сува и затегната, а на некои делови се појавиле ситни црвени капилари...

Моден хороскоп за 2016 година: Стрелците ги диктираат модните трендови, Овните ги следат…

Дознајте каква ќе ви биде оваа година кога станува збор за стилот.

10 нешта што здравите луѓе ги прават пред спиење

Здравите луѓе знаат дека спиењето е витален дел од нивното здравје, па затоа и му даваат приоритет во својот живот.
Датум: 07 јан 2016

Десерт на денот: Торта со карамелa и лешници

Збогатете ја божиќната трпеза со овој вкусен десерт

Што говори денот на кој сте родени за вашиот карактер?

Доколку сакате да дознаете каков е вашиот карактер, пронајдете го датумот на вашето раѓање и откријте како ве опишуваат броевите.

Како да станете подобра личност без воопшто да се трудите?

Едноставно треба да одвоите малку време и да се насочите кон себе.

Симболи и обичаи за најубавиот ден во годината – Божиќ

Погледнете што означуваат дел од обичаите и симболите што се подготвуваат за еден од најубавите денови во годината

Додадете ги на вашата листа: Здрави навики кои треба да ги воведете во 2016-та година

Нека здравите навики оваа година станат ваш приоритет, а вистинското време да ги воведете нека биде сега!

Прв пат во Македонија – премиерa на сериите „Милијарди“ и „Без граници“

Дека Македонија конечно фати чекор со остатокот од светот по прашањето на новите серии, докажуваат новите премиери закажани за јануари на Pickbox кои имаме прилика да ги гледаме први.
Датум: 07 јан 2016
, Автор:

8 животни вистини кои ќе ви го променат животот

„Оној кој има моќ над другите, нема моќ над себе.“
Датум: 07 јан 2016