25 февруари 2014 | Кафе пауза

Сливфејс: нов фототренд на интернет

Класичното селфи веќе не е во тренд. Сега луѓето се фотографираат со винилски плочи поставени пред нивните лица, така што музичката ѕвезда скоро идеално се поклопува со облеката, бојата на кожата и позата на оној кој ја држи.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

Јадете јаткасти плодови за подобро здравје

Јаткастите плодови често може да се најдат на листите со нездрави намирници, но тоа всушност важи кога се обработени, односно пржени, солени или чоколадирани, додека кога се необработени и сирови, тие се одлични за здравјето.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

Моќта на убедувањето објаснета во 59 секунди

Моќта на убедувањето е многу корисна карактеристика како во бизнисот, така и во секојдневните животни ситуации. Ова видео ќе ви прикаже како функционира психологијата на убедувањето во 59 секунди.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

Жешки секс-пози за во кола

Доколку ви се распалат страстите додека сте во автомобилот, застанете некаде на пола пат и дозволете вашата сексуална возбуда да добие посебна магија.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Овие слатки напитоци се полни со калории, па имајте на ум дека иако мислите дека само пиете кафе, вие всушност се почестувате со калоричен десерт во течна состојба.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

Велосипед кој ја сече вашата пица

Тркалата се изработени од нерѓосувачки челик, кои ротирајќи се, служат како сечила кои ја сечат пицата на парчиња.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

16 работи кои луѓето на диета не сакаат да ги слушнат

Луѓето кои држат диета имаат една цел – да ослабат. Секој коментар кој ќе им го дадете додека се обидуваат да го постигнат тоа треба да биде во насока на поддршка за тоа што решиле да го прават.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

Глава од змеј лебди на небото над Гренланд

Глава од змеј се појавила на хоризонтот како дел од магичниот танц на феноменот аурора бореалис во Гренланд.

Саем за венчавки „Во Бело“ 2014

Оваа година околу 15.000 девојки ќе го кажат најголемото „Да“ во својот живот, 15.000 момчиња ќе клекнат пред својата љубов и ќе побараат да им стане сопруга. Тоа значи дека 30.000 семејства ќе се подготвуваат за големиот ден.
Датум: 25 фев 2014
, Автор: