20 јануари 2020 | Кафе пауза

Според една студија на Харвард, силата на бракот зависи од работниот статус на сопругот

Статистиката е запрепастувачка, а „виновникот“ се труди да го идентификува едно истражување од Харвард.

10 начини како да мирисате свежо, дури и ако не сте се капеле неколку дена

Тушот ни помога да останеме чисти и заштитени. Сепак, има моменти кога немаме време да се истушираме, на пример, додека патуваме.

Рецепт на денот: Чоколадна фантазија со лешници

Погледнете го овој рецепт како да направите вкусен чоколаден десерт за целото семејство.

5 најчести причини зошто некои жени чувствуваат болка за време на сексот

Според мислењето на акушерите и гинеколозите, скоро три од четири жени доживуваат болка за време на сексуалниот однос во одреден период од нивниот живот.

Зошто е подобро да ја послушате вашата мајка ако таа ви рече дека не ѝ се допаѓа вашето момче?

Нормално е да помислите дека мајка ви не се грижи за вашата среќа, но кога ќе размислите подобро, ќе сфатите дека таа ве сака повеќе од сè друго.

Спасена пума го живее својот најдобар живот како разгалена домашна мачка

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало да живеете со пума која мисли дека е домашна мачка и живее живот за каков што сонуваат многумина?

Какви предрасуди имаат луѓето за вас поради вашиот хороскопски знак?

Многумина имаат тенденција да формираат мислење за другите само врз основа на нивниот изглед, а некои го прават тоа врз основа на хороскопскиот знак.

Сега е моментот да посегнете по недостижното!

Во светот во кој сè повеќе нè учат дека работите што ги сакаме се недостижни, кај нас се појавува чувство дека не сме доволно добри.

Вашиот скриен број: Тројките полни со позитивна енергија која мора да ја шират, петките љубопитни и нервозни!

Aко го знаеме нашиот скриен број, со неколку совети можеме да го канализираме тој енергетски потенцијал во најдобра насока.

Изберете магична тегла и откријте ја скриената тајна на вашата душа

Сè што треба да направите е да ја изберете теглата што најмногу ве привлекува најмногу, а вашиот избор ќе открие каква личност сте.

Вози Citroen C3 со новата наградна игра на Браво кафе Премиум!

Со новата наградна игра на Браво Кафе Премиум можете да добиете еден од четирите Citroen C3 автомобили, телевизор, машина за перење, велосипед, фрижидер, парични награди од по 15.000 денари и уште многу други вредни награди!
Датум: 20 јан 2020
, Автор:

Како да ја заштитиме кожата во деновите кога загаденоста на воздухот е превисока?

„Изложеноста на кожата на загадувачи на воздухот е поврзана со стареење на кожата и воспалителни или алергиски состојби на кожата како што се атопичен дерматитис, егзема, псоријаза или акни, додека ракот на кожата е меѓу најсериозните ефекти“, вели д-р Наташа Теовска Митревска.
Датум: 20 јан 2020
, Автор: