Вашиот скриен број: Тројките полни со позитивна енергија која мора да ја шират, петките љубопитни и нервозни!

Вашиот скриен број: Тројките полни со позитивна енергија која мора да ја шират, петките љубопитни и нервозни!

Иако повеќето работи во нумерологијата можат да се толкуваат преку основниот код од 3 броја: биоритмички, генерациски и личен, има и броеви кои поретко се користат, но и покрај тоа, ни кажуваат многу.

Вашиот скриен број: Тројките полни со позитивна енергија која мора да ја шират, петките љубопитни и нервозни!

Еден од тие броеви е таканаречениот „скриен број“, кој зборува за енергиите и потенцијалите заробени во длабочините на нашата личност. Активирањето на овие потенцијали во голема мера зависат од тоа дали бројот се повторува на друго место во нумероскопот.

Но, ако го знаеме нашиот скриен број, со неколку совети можеме да го канализираме тој енергетски потенцијал во најдобра насока.

Пред да започнеме со пресметување на скриениот број, ќе го воведеме терминот „соларен“ број. Сите знаеме дека нумерологијата одговара на астрологијата на таков начин што секој од 9-те архетипски броеви кои се користат во нумерологијата одговара на одредена планета.

Така, бројот 1 одговара на Сонцето, број 2 на Месечина, број 3 на Јупитер, број 4 на Сатурн, број 5 на Меркур, број 6 на Венера, број 7 на Уран, број 8 на Марс, број 9 на Нептун.

„Соларниот број“ е бројот на планетата што владее во знакот во кој сте родени. Ако сте Овен, со вас владее Марс и вашиот соларен број е 8, ако сте Бик вашиот владетел е Венера и вашиот соларен број е 6…

Хороскопски знак: Овен / Владејачка планета: Марс / Соларен број: 8

Хороскопски знак: Бик / Владејачка планета: Венера / Соларен број: 6

Хороскопски знак: Близнаци / Владејачка планета: Меркур / Соларен број: 5

Хороскопски знак: Рак / Владејачка планета: Месечина / Соларен број: 2

Хороскопски знак: Лав / Владејачка планета: Сонце / Соларен број: 1

Хороскопски знак: Девица / Владејачка планета: Меркур / Соларен број: 5

Хороскопски знак: Вага / Владејачка планета: Венера / Соларен број: 6

Хороскопски знак: Скорпија / Владејачка планета: Марс / Соларен број: 8

Хороскопски знак: Стрелец / Владејачка планета: Јупитер / Соларен број: 3

Хороскопски знак: Јарец / Владејачка планета: Сатурн / Соларен број: 4

Хороскопски знак: Водолија / Владејачка планета: Уран / Соларен број: 7

Хороскопски знак: Риби / Владејачка планета: Нептун / Соларен број: 9

Кога го знаеме соларниот број, можеме да го пресметаме и скриениот број.

Направете збир од вашиот соларен број и датумот на кој сте родени, а потоа соберете ги цифрите од добиениот број сè додека не добиете едноцифрен број (10 е всушност 1).

На пример: 4 + 15 = 19, 1 + 9 = 10, 1 + 0 = 1 скриен број е 1

Толкување на скриените броеви

1

Ако вашиот скриен број е 1, вие сте личноста која има квалитети на вистински лидер. Исполнети сте со ентузијазам и креативна енергија што често ја потиснувате.

На физичко ниво тоа се манифестира во болка во плексусот, дигестивни проблеми и блага вртоглавица и аритмија. Преземете контрола над вашиот живот и ставете се себеси на прво место.

Совет: Носете злато што ќе предизвика заздравување на соларната енергија.

2

Ако сте личност со скриен број 2, крајно време е да започнете да го слушате вашиот внатрешен глас. Тој нема да ве измами. Вашата скриена особина е емпатијата и честопати вам најмногу ви се верува. Имате и отворени канали за примање негативна енергија, па веднаш штом сте во друштво на негативна личност чувствувате досадна болка во пределот на вратот или мало гушење. Исто така, луѓето со овој број доживуваат љубовни јадови и понекогаш не успеваат да основаат семејство, иако тоа е нивната најголема желба.

Совет: Бидејќи сте под влијание на Месечината, предлагаме да носите сребро и да останете покрај вода колку што е можно повеќе.

3

Оние кои имаат скриен број 3 имаат огромна количина на позитивна енергија во нив што едноставно треба да започнат да ја шират наоколу, во спротивно тие ќе станат негативни и фрустрирани или ќе се препуштат на некој порок, најчесто алкохол. Важен дел од нивните животи е нивната вера, не само во однос на религијата, туку и нивната верба во себе.

Совет: Слободно можете да покажете емоции и да го живеете живот во целост. Носете повеќе сина боја.

4

Луѓето со скриен број 4 понекогаш изгледаат неодговорно и бесцелно, но длабоко во нив се крие сериозна, одговорна личност која е ментално постара од нивната возраст. Ако сте една од нив, не треба да ја потиснувате љубопитноста, со помош на неа секогаш би биле еден чекор пред другите. Сатурн, владетелот на овој број, како строг учител, бара ред, работа и дисциплина, но ако дадете сè од себе и ја сфатите вашата суштина, тој ве наградува, зашто тој, во антички Рим бил богот на жетвата.

Совет: Бидејќи треба да ја подобрите концентрацијата, а 4 е симбол за изградба и материјализација, најдобро е да создадете барем свое хоби. Носете сиви и бели бои, а работниот простор нека ви биде во земјени тонови.

5

5 го претставува разиграниот Меркур. Овој скриен број, за луѓето кои го имаат и навистина го сакаат и го активирале во нивната судбина, можат да станат говорници, писатели, новинари или големи трговци и трговски патници. Иако често сте статични и претерано сериозни, кај нив има љубопитно дете кое сака да проба сè и да го запознае светот. Слободно можете да го пуштите да „си игра“ и ужива.

Совет: Портокаловите и жолтите нијанси ќе ви помогнат да го сфатите светот околу вас. Исто така, ќе ја намалат и вашата нервоза.

6

Ако 6 е вашиот скриен број, вие сте привлечени шармантни, но, едноставно не сте свесни за тоа. Бидете поотворени за емоциите затоа што најмногу посакувате да сакате и да бидете сакани. Мора бестрашно да се обидете да го сфатите тој идеал за куќичка со цвеќиња, куче и многу деца. Вие, исто така, имате уметнички ум, па можете да ја канализирате енергијата во таа насока без да ги гушите емоциите и празнините да ги пополните со слатки задоволства.

Совет: Внимавајте со тироидната жлезда која ви е загрозена.

7

Ако вашиот број е 7, вие сте многу нервоза личност. Вашиот бунтовен, авантуристички дух едноставно сака да излезе, да го истражи светот. Пуштете го.

Не се оддалечувајте од социјалните норми, не се осмелувајте да бидете различни, затоа што лошото влијание на овој скриен број може целосно ќе го оштети вашето психофизичко здравје. Вие сте интелектуална личност и имате потреба да апсорбирате знаење цел живот, а најмногу се фокусирате на духовноста.

Совет: Применете одредена техника на релаксација, како медитација и јога, за да ја потиснете нервозата. Исто така, ќе ви помогне ако се опкружени колку што е можно повеќе со небесно сина боја.

8

Скриениот број 8 во вашиот живот е всушност скриен ангел чувар. Се додека правите сè во животот искрено, почитувајќи го законот и редот, тој ќе биде со вас. 8 носи многу енергија, рамнотежа помеѓу материјалното и духовното, но ако не се придржувате кон него, може да станете исклучително чувствителни, осамени и импулсивни. Ако живеете потпирајќи се на вашите способности и постепено рафинирате одредени карактеристики на вашиот карактер, може да добиете многу и во материјална и во духовна смисла.

Совет: Потребна ви е активност со која ќе се бавите кога имате вишок енергија. Ако вашата енергија е во опаѓање, облечете црвено.

9

Бројот 9 е мистичен сам по себе, а во нумерологијата ги претставува најдлабоките делови од нашата личност како несвесното, соништата, тајните… Како скриен број тој ви овозможува многу остра интуиција и е многу чест кај видовитите личности.

Можеби не сте видовити, но многу сте чувствителни и треба да го слушате она што ви го кажува вашата потсвест.

9 е наречен и „свештенички број“, па за да ги активирате позитивните влијанија на овој скриен број, мора да бидете посветени на духовноста.

Честопати брзате низ животот, немате време да бидете болни, па ви се закануваат скриени болести, особено оние од наследна природа. „Смирете ја топката“, поставете вистински цели и нема да зажалите.

Совет: Бидејќи 9 е управуван од Нептун, богот на морето на античките Римјани, ако не живеете во близина на морето, правете си третмани со релаксирачка бања збогатена со морска сол. Носете облека во потемните нијанси на сината боја.

Можеби сакате да дознаете и што значи ако гледате 111? 333? Тоа се ангелски броеви и низите имаат значење.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар