леб | Кафе пауза - Part 3

Куса приказна за бракот која отвора очи: Колку навистина го познавате својот партнер?

Можно е со некого да го поминете животот и сепак да не го познавате доволно. Но, колку е доволно? И што се крие зад тие мали мистерии? Љубов, секако.
Датум: 31 окт 2015
, Автор:

Се прашувате зошто јадете повеќе? Ќе се изненадите, бидејќи од оваа храна станувате погладни

Звучи чудно, но сигурно сте забележале дека некогаш после оброкот огладнувате многу брзо и веднаш чувствувате нова потреба за храна.

Неверојатни промени: 3 нешта кои ќе се случат со вашето тело ако престанете да јадете леб

Што ќе се случи со вашето тело доколку целосно го исфрлите белиот леб од вашата исхрана?

Научниците откриле зошто лебот секогаш паѓа на намачканата страна

На сите ни се случило понекогаш лебот да ни падне од рака и да се преврти на намачканата страна. Научниците го имаат одговорот на оваа мистерија.

Најчестите митови за лебот во кои треба веднаш да престанете да верувате

До неодамна, лебот беше основна состојка во сечија исхрана. Но, во последниве неколку години изглед дека тој стана најголемиот злосторник во диетата...

9 начини на кои можете да го искористите бајатиот леб

Ако ви останало повеќе леб од претходните денови, немојте да го фрлате. Има повеќе начини тој да се искористи.

Како да претворите камен збајатен леб во тазе воздушесто-крцкаво пекарско задоволство?

Доколку лебот се исуши и се стврдне како камен, сепак може да се врати каков што бил кога првпат излегол од фурна.
Датум: 06 јан 2015
, Автор:

Неодоливо вкусен чоколаден леб каков што досега немате пробано

Ваков десерт сигурно не сте пробале досега. Направете го уште веднаш.

Превкусен полнет леб

Одличен додаток за секој ручек...

Топено сирење во лепче

Највкусното растегливо зачинето сирење инспирирано од класичната бела пица
Датум: 26 јун 2013
, Автор:

Лепчињата со банани и мед на Џејми Оливер

Сладок домашен леб по рецепт на најславниот готвач на светот

Крцкав чипс од француско лепче

Закуска која оди одлично во комбинација со сосови...