06 јануари 2015 | Кафе пауза

Артисти ни покажуваат како би изгледале шумите доколку се биолуминисцентни

Неверојатно видео кое нè води низ прекрасни природни пејзажи и ни овозможува сосема поинаков поглед кон овој свет кој толку добро го познаваме...

Како да претворите камен збајатен леб во тазе воздушесто-крцкаво пекарско задоволство?

Доколку лебот се исуши и се стврдне како камен, сепак може да се врати каков што бил кога првпат излегол од фурна.
Датум: 06 јан 2015
, Автор:

Дали го носите патецот на правилната страна?

Ако никако не можете да излезете на крај со вашата коса, решението можеби не е во потстрижувањето и новата фризура, туку во промена на начинот на кој го носите патецот.
Датум: 06 јан 2015
, Автор:

13 контрадикторни работи кои секоја жена ги прави

Жените се чудни битија, само тоа може да кажеме. Некои контрадикторни работи ќе продолжиме да си ги правиме без разлика на сè, а ова се само некои од нив.
Датум: 06 јан 2015
, Автор:

Психолошки тест: Емоционална интелигенција

За да откриете нешто повеќе за вашата емоционална интелигенција, земете лист и пенкало и одговорете на секое од следниве тврдења...

Мачката која го добила статусот на „најлоша фацка за време на спиење“ во Јапонија

Погледнете ја само како спие, таа изгледа како да е целосно опуштена и како да ужива во најслатките соништа која една мачка може да ги има...

Како да препознаете мобилен телефон кој е прислушуван?

Ако некогаш се посомневате дека вие сте жртва на ваков напад, задолжително проверете го присуството на овие неколку знаци.

10 трикови што треба да ги знаат сите кои носат очила

Овие неколку трикови можат да ги намалат вашите секојдневни нервози и да ви помогнат да живеете похармонично со вашите очила...

Примарни причинители на рак на дојката кои треба да ги знаете

За да знаете како да го превенирате ракот на дојка треба само да бидете добро информирани. Научете колку што е можно повеќе информации за ваше добро, па потоа споделете ги и со другите жени во вашиот живот.

10 хомосексуални актери кои имаат само стрејт улоги

Погледнете ја оваа листа на 10 хомосексуални актери кои премногу добро ги играат своите стрејт улоги.

5 мантри кои ќе ви помогнат да станете личноста која сакате да бидете

Факт е дека никогаш нема да бидеме навистина среќни доколку не го дадеме максимумот од себе во што и да е она на што го посветуваме нашето внимание...

Празнична шолја кафе за добро расположение

Да ги обележиме празничните денови онака како што доликува – со шолја добро кафе. Уживајте и среќни празници!
Датум: 06 јан 2015
, Автор:
12