Мачката која го добила статусот на „најлоша фацка за време на спиење“ во Јапонија

Запознајте ја Сетсу-Чан, неодолива мачка која според неколку статии во Јапонија неодамна го заработила статусот „најлоша фацка за време на спиење“. Овој статус секако е само за забава, бидејќи мачката е навистина слатка и многу популарна во сферата на Твитер со над 60.000 следбеници. Погледнете ја само како спие, таа изгледа како да е целосно опуштена и како да ужива во најслатките соништа која една мачка може да ги има…

Мачката која го добила статусот на „најлоша фацка за време на спиење“ во Јапонија


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар