Најубавите камени ѕидови кои некогаш сте ги виделе

Уметниците Андреас Кунерт и Наоми Цетел создаваат функционална камена уметност за домови и разни јавни места под името „Античка уметност од камен“.
Датум: 15 јул 2015

Нека затворената врата остане затворена: Престанете да бидете другари со вашиот бивш

Раскинувањето е секогаш лошо бидејќи освен тоа што сте го изгубиле вашето момче, исто така сте го изгубиле и вашиот најдобар пријател.

Наједноставниот рецепт за среќа: Кажете ДА на новите предизвици во животот!

Кажете ДА на промените и гледајте како животот ви се менува на подобро!

25 помалку познати факти за менструацијата

Еве што не сте знаеле за најпознатиот феномен кај жената!

Цитати за недостасувањето кои можат да ги разберат само оние кои копнеат по нечие присуство

Овие 35 цитати ќе ве погодат директно во срцето, правејќи тие да ви недостасуваат уште повеќе...

Фуроре ќе ви го одземе здивот: Неверојатно скриено село „кое не постои“!

Фуроре е италијанско село во провинцијата Салерно во регионот Кампанија кое е скриено во фјорд, во мала пукнатина помеѓу карпите кои некогаш служеле како заштита на мештаните од поморските разбојници.

11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

Доколку и вие сте една од оние личности кои успеваат да се разболат за време на летото, тогаш без сомнение целосно ќе се пронајдете во следниве 11 ситуации.

Која е најголемата грешка која сите ја прават за време на диетите и како да ја избегнете?

Постојат многу малку нешта кои се подобри и поздрави за организмот од чистата вода, но ако претерате со консумирањето на оваа напивка можете да го постигнете спротивниот ефект.

Се прашувате зошто јадете повеќе? Ќе се изненадите, бидејќи од оваа храна станувате погладни

Звучи чудно, но сигурно сте забележале дека некогаш после оброкот огладнувате многу брзо и веднаш чувствувате нова потреба за храна.

15 проблеми со кои се соочуваат само девојките кои имаат дечко со голем апетит

Доколку вашето момче е постојано гладно и има голем апетит, тогаш без сомнение веќе сте се сретнале барем со една од следниве неколку ситуации...

12 нешта кои позитивно можат да ги изненадат сите момци

Да бидеме реални, тој никогаш не би одбил храна. Ниту секс.

Психолошки тест: Колку навистина се познавате?

Клучот за среќниот живот е во степенот колку се познавате самите.
12